Pineapple Tattoo Maribor – tattoo studio, kjer je kakovost na prvem mestu!
Tetoverji:
@ina_pineapple_tattoo tattoo umetnica (tattoo artist)
@freya_pineapple_tattoo tattoo umetnica (tattoo artist)
@nancy_pineapple_tattoo vajenka (tattoo aprentice)
V Pineapple Tattoo Maribor posebno skrb posvečamo kakovosti naših tatujev. Izredno pomembna nam je sterilnost, čistoča in obveščenost. Tattoo je trajna umetnost, zato zmeraj svetujemo tudi glede mesta tetoviranja, velikosti in motiva.
Posebno skrb posvečamo negi tatuja po tetoviranju! Zato vam priporočamo, da si preberete nekaj navodil, kako skrbeti za svežo tetovažo. Najdete jih na povezavi -> KLIK
Spremljajte nas tudi na našem facebook profilu, instagramu in na google-u.
Naročanje na tetoviranje v Pineapple Tattoo Maribor je možno prek kontaktnih informacij na povezavi – KLIK
Vabljeni, da nas kontaktirate in si zagotovite termin še danes.
Na kratko o tattoo umetnici Ini Pineapple Tattoo
Za imenom Ina Pineapple je Ina Lutarič. Magistrica likovne pedagogike, magistrirala je z nalogo naslovljeno “Razvoj novih stilov v umetnosti tetoviranja”. Poleg tetoviranja se ukvarja tudi z risanjem, slikanjem, kiparjenjem in ilustriranjem. Ina specializirana za barvne tatuje. Poznana je predvsem po kombinaciji barvnega realizma in surealizma. Ta dva stila skupaj z abstrakcijo, trash polko in drugimi elementi spretno združuje v edinstvene, zapletne in zelo iztopajoče dizajne in tatuje, ki jih krasijo veliki kontrasti in močne ter izrazite barve. Posebno skrb posveča obstojnosti tetovaž in najboljši možni negi.
mail: ina@pineapple.si
ig: @ina_pineapple_tattoo tattoo umetnica (tattoo artist)
Studio Pineapple tattoo najdete na Tržaški cesti 23, 2000 Maribor, Slovenija.
Na kratko o tattoo umetnici Freyi Pineapple Tattoo
Za imenom Freya Pineapple je Julija Kronovšek. Inženirka medijskih komunikacij, ki je diplomirala iz področja fotografije. Julija je mlada in nadarjena tetoverka, znana po svoji natančnosti in pozornosti na detajle. Specializira se v mikro-realizmu, obožuje pa tudi manjše barvne projekte. Loti se tudi večjih črno belih in abstraktnih tatujev. Njeni dizajni so edinstveni in zmeraj pritegnejo.
mail: freya@pineapple.si
ig: @freya_pineapple_tattoo tattoo umetnica (tattoo artist)
Studio Pineapple tattoo najdete na Tržaški cesti 23, 2000 Maribor, Slovenija.
Na kratko o Nancy Pineapple Tattoo
Za imenom Nancy Pineapple je Nika Hliš. Najmlajša in nadobudna članica studia Pineapple tattoo, ki najbolj uživa v tetoviranju horror motivov.
mail: nancy@pineapple.si
ig: @nancy_pineapple_tattoo vajenka (tattoo aprentice)
Studio Pineapple tattoo najdete na Tržaški cesti 23, 2000 Maribor, Slovenija.
Nega tatuja
Skrb za pravilno celjenje tatuja se je začela že v studiu. Tattoo je bil očiščen in nanj je bila nanesena tanka plast kreme. Pokrili smo ga s folijo, ki preprečuje okužbo sveže rane. Celotna navodila za nego tatuja si lahko preberete na povezavi -> KLIK
Kakovost barv
V Pineapple Maribor izbiramo le najkakovostnejše barve oz. žargonsko tattoo ink. Želimo si namreč, da bi tatuji, ki zapustijo naš studio, vaše telo krasili še desetletja. Kljub temu da je barva visoke kakovosti, pa se lahko zgodi, da je tetoviranec na katero od sestavin tudi alergičen. Zato pred tetoviranjem svetujemo, da se z nami posvetujete o alergijah, ki jih imate oz. če jih imate. V primeru, da se tetovirate prvič pa svetujemo testni vpik, s čimer preverimo, ali ste morebiti alergični na katero od sestavin, ki jih vsebuje tattoo ink, ki ga uporabljamo v Pineapple tattoo Maribor.
Tetoviranje in zgodovina
»Tetoviranje je pojav, ki je s svojo kontroverznostjo različno vrednoten in prakticiran tako na civilizacijskem obrobju kot tudi marsikje, kjer ga ne bi pričakovali. V zavesti današnjega človeka se pojavlja zdaj kot sporno namerno iznakažanje telesa, zdaj kot estetsko – umetniško, včasih modno početje: kot grožnja človekovi konformnosti, pa tudi anonimnosti ali zopet kot potrditev samoidentitete in oblasti nad lastnim telesom.« (Vremec, Tetoviranje: etnološko – kulturni oris)
V knjigi The world of tattoo: the illustrated hisory Dinter omenja, da je že Charles Darwin je trdil, da na svetu ni države, ki ne bi prakticirala tetoviranja ali kakršne koli druge vrste stalnega okraševanja telesa. (Dinter, The world of tattoo: an illustrated history) Tako se je tetoviranje in sprejemanje le tega, skozi čas in prostor spreminjalo.
Vendar pa je v mnogih kulturah sveta tisočletja bilo integriran del družbe, dokler se ni v večini Evrope pričelo zgodnjekrščansko obdobje, kjer so tatuji postali nezaželjeni. Od tega naprej so tatuji označevali obrobni del družbe, kot so zaporniki, prostitutke in ljudje primitivnih kultur. V nekaterih območjih sveta je tetoviranje prav zaradi verstev še vedno nesprejemljivo in pojmovano kot greh. (Jablonski, Skin: A natural history)